Upozornění o možnosti členství v okrskových volebních komisích

17.července 2018

Vážené studentky, vážení studenti,


dovolte nám, abychom Vám s pověřením Rady vysokých škol připomněli možnost členství v okrskových volebních komisích při nadcházejících volbách do zastupitelstev obcí, které se budou konat 5. – 6. října 2018 (v některých volebních obvodech proběhnou souběžně s volbami do Senátu Parlamentu ČR) a 12. – 13. října 2018 (druhé kolo senátních voleb).

Úkolem členů okrskových volebních komisí je zejména zajišťovat a dozírat na průběh hlasování, sčítat hlasy za volební okrsek a vyhotovit zápis o průběhu a výsledku hlasování. Svůj zájem o členství v okrskových volebních komisích můžete nahlásit u obecního úřadu (nejlépe v místě trvalého bydliště) v průběhu července a srpna.

Bližší informace ohledně podmínek členství a výše odměny Vám sdělí příslušný obecní úřad, obecné informace budou zveřejněny na internetových stránkách Ministerstva vnitra pod odkazem volby http://www.mvcr.cz/volby.aspx .

Věříme, že zapojení studentů mezi členy okrskových volebních komisí představuje ideální cestu ke zlepšení kvality práce volebních komisí.


FZS UJEP

Volby 2018