KONFERENCE FZS 2017
Nabídka pro absolventy
Laboratoř pro studium pohybu
Nabídka služeb
Laboratoř pro studium chronických onemocnění
Nabídka služeb
Kurzy na FZS KOPA
Kurz předporodní přípravy
Kurzy na FZS KF
Těhotenské cvičení
Kurzy na FZS KF
Cvičení pro zdravé PD
Zážitkový kurz sebeobrany a neodkladné první pomoci
Více informací/registrace
PC studovna
Rozvrh
Termínovník

Cvičení pro ženy po operaci prsu

KDY: pondělí od 15.30 (mimo období prázdnin)

KDE: Tělocvična Fakulty zdravotnických studií UJEP, Velká Hradební 13, Ústí nad Labem, 400 01

Operace prsu (úplně nebo částečné odstranění prsní žlázy) přestavuje zásah do měkkých tkání v oblasti hrudníku a pletence horní končetiny, lymfatického systému. Významně ovlivňuje pohyblivost v ramenním kloubu. Fyzioterapie je součástí komplexní terapie již v předoperačním období, ale zejména v období po operaci. Prostřednictvím moderních fyzioterapeutických pomůcek a využitím konceptů fyzioterapie na neurofyziologickém podkladě lze usnadnit operovaným ženám obnovu omezeného rozsahu pohybu v ramenním kloubu i obnovu svalové rovnováhy v oblasti pletence horní končetiny, páteře. Působí rovněž preventivně proti vzniku lymfedému horní končetiny.

CO S SEBOU: Pohodlné oblečení, obuv, pití, chuť ale především dobrou náladu.

JAK CVIČENÍ PROBÍHÁ: Cvičení trvá přibližně 50 (10 minut na převlečení). Cvičební hodina je rozdělena na tři části. V první části se věnujeme nácviku relaxace a technikám respirační fyzioterapie. V dalších částech se zaměřujeme na cvičení v oblasti pletence horní končetiny, páteře, hrudníku s využitím různých cvičebních pomůcek, např. velké míče, overbaly, therabandy atd.

KDO CVIČÍ: Lekce vedou studentky fyzioterapie pod odborným dohledem zkušené fyzioterapeutky Mgr. Zuzany Růžičkové, která se dlouhodobě specializuje na problematiku fyzioterapie v onkologii.

CENA: 80Kč

KONTAKT: Mgr. Zuzana Růžičková; zuzana.ruzickova@ujep.cz